Porządek Mszy Świetych

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

godz. 8:00, 10:00, 11:30

DNI POWSZEDNIE

godz. 9:00 (wtorki i czwartki), godz. 17:00 (poniedziałki, środy, piątki i soboty)

hh.pngOgłoszenia Duszpasterskie
12.05.2024 r.
      Wniebowstąpienie Pańskie

1.  W poniedziałek 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Szczególnie serdecznie zapraszam na mszę św. o 17.00 i nabożeństwo majowe.

2.  22 maja przypada srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Proboszcza. Z tej racji już dzisiaj serdecznie zapraszam Was moi Drodzy na uroczystą mszę św. z racji 25-lecia kapłaństwa w sobotę 18 maja o godz.11.00. Uroczystość tę jak i Pierwszą Komunię w naszej parafii uświetni swoim śpiewem na Bożą chwałę nasza parafialna scholka dziecięca Wesołe Nutki Brata Alberta pod dyrekcją naszej Pani Reni. Próba zespołu w czwartek 9 maja.

3.  21 maja przybędzie do naszej parafii w ramach peregrynacji po diecezji bydgoskiej kopia cudownej figury św. Michała Archanioła z włoskiego Sanktuarium z Gorgano. W ramach duchowego przygotowania od dzisiaj odmawiać będziemy w łączności z nabożeństwem majowym nowennę ku Jego czci. Szczegółowy plan tej dwudniowej uroczystości w naszej parafii podam w przyszłą niedzielę. Dzisiaj już jednak zachęcam byśmy wzięli udział w tym wielkim duchowym wydarzeniu i modlili się o jak najliczniejsze duchowe jego skutki dla naszej parafii.

4.  30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Tradycyjna procesja eucharystyczna po mszy św. o 9.30 przy domu p. Reni i Tomasza Busz przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: ul. Kasztanowa i ołtarz pierwszy p. Wawrzyniaków. Ołtarz przygotowują mieszkańcy tej ulicy. Ołtarz drugi na skrzyżowaniu ulic Goździkowej i Wrzosowej- proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Wrzosowej. Ołtarz 3 przy domu p. Mroza, a przygotowują mieszkańcy ul. Goździkowej i ołtarz czwarty tradycyjnie przed kaplicą w bramie p. Drapały- przygotowują mieszkańcy ul. Wiejskiej. Bardzo Moi Drodzy o zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

5.  W dniach 24-26 maja organizowane są warsztaty muzyczne w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.

6.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła i utrzymanie parafii. Wszystkim błogosławionego tygodnia życzę.

Ks. Roman Sosnowski- proboszcz

KONTO BANKOWE:
Bank PEKAO SA, II Oddział w Bydgoszczy, Plac Teatralny 4

zajawka.jpg

Today 100

All 53377

Currently are 16 guests and no members online

Parafia Występ © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.