Porządek Mszy Świetych

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

godz. 8:00, 10:00, 11:30

DNI POWSZEDNIE

godz. 9:00 (wtorki i czwartki), godz. 17:00 (poniedziałki, środy, piątki i soboty)

• 3
  • 2
  • 1

1. W okresie  letnim  w niedziele msza św.  o  11.30  sprawowana   jest przy ołtarzu polowym na placu budowy. Tylko  w  razie wyraźnej niepogody w kaplicy.
  2. W   poniedziałek    26   lipca  przypada   wspomnienie   liturgiczne   Świętych  św. Joachima i Anny, rodziców   Matki Bożej  a  tym samym  dziadków Pana  Jezusa. Pamiętajmy w modlitwie o naszych  babciach i dziadkach.
  3. W najbliższą środę przypada w naszej  parafii całodzienna  adoracja  Najświętszego Sakramentu.  Rozpoczęcie adoracji o godz. 9.00 krótkim nabożeństwem eucharystycznym. Następnie aż do wieczora  adoracja indywidualna w ciszy. Adorację zakończymy tuż przed wieczorną mszą świętą około godz. 16.45. Postarajmy się by Jezus w Eucharystii tego dnia nie pozostał ani chwili sam.
  4. Dzisiaj 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej mszy św. będzie miało miejsce święcenie pojazdów.
  5. Wiemy jak wielką wartością w naszym chrześcijańskim życiu jest modlitwa. Od dzisiaj można nabyć modlitewnik „113 Litanii”. Książeczka zawiera wiele litanii do Chrystusa Pana, Matki Bożej i różnych Świętych a także w konkretnych potrzebach np. w czasie burzy. Druk bardzo czytelny, twarda oprawa książeczki. Cena modlitewnika 18 zł. Zachęcam do nabycia.
  6. Trwa  procedura  wyłaniania  nowego biskupa  naszej diecezji.  Módlmy się  gorąco do naszego Pana Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza by dał nam Pasterza według Bożego Serca.
  7. 20 lipca we wtorek wyruszyła z Nakła Piesza Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą do celu 31 lipca. Łączmy się z nimi duchowo w modlitwie.
  8. Trwają wakacje. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zwłaszcza, że dyspens w tej materii już nie ma.
  9. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i budowę kościoła. Wkrótce przystąpimy do zalewania kolejnej części fundamentów. Jeszcze raz dziękuję Panu Bogu i Wam Kochani Parafianie za zrozumienie i wszelkie wyrazy życzliwości. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i równie błogosławionego tygodnia.

Ks. Roman Sosnowski  -  Proboszcz.

KONTO BANKOWE:
Bank PEKAO SA, II Oddział w Bydgoszczy, Plac Teatralny 4

Today 20

All 447

Currently are 2 guests and no members online

Parafia Występ © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.